cialis fiyat
[boc_spacing height=”30px”][boc_heading html_element=”h3″ color=”#333333″ background=”bgr_single” margin_bottom=”40px”]İnternet Sitesi[/boc_heading]

Neden Web sitesi?

Çünkü Web sitesi’ne her gün milyonlarca kişi bakıyor.
Çünkü hiç bir vitrin internet Web sitesi sokağı kadar kalabalık bir yerde değil.
Çünkü sizi arayan kişi Web sitesi’nde her zaman bulabiliyor.
Çünkü Web sitesi maliyeti, katolog veya broşür maliyetine göre daha çok verimli..
Çünkü Web sitesi’nde haber, ürün güncellenbilir. Her zaman taze.
Çünkü Web sitesi’ne dünyanın neresinde olursanız olun erişilebiliyor oluyorsunuz.
Çünkü Web sitesi’nde sipariş alınıp-verilebiliyor.
Çünkü Web sitesi’yle iletişim daha kolay ve ucuz.
Çünkü iletişimin ve ticaretin geleceği internet ve Web üzerine kurulu

Neden profesyonel programlama ve tasarım?

Web siteniz dünyaya açılan vitrininiz. Herkesin rahatlıkla baktığı bir vitrin.İnsanlar ilk önce sitenizin görünüşe daha sonra içeriğine bakarak sizleri değerlendirecektir.Hem sitenizin görünüşü, hem de içeriği bu yüzden önemlidir?

Fakat bu yeterli değildir. Siteniz internet arama motorlarında sizin için önemli kelimelerde bulunabilir olması gerekir.Bu da hem web programlaması, hem de arama motorları konusunda uzman programcılar tarafından yapılmasını gerekli kılar.

Web siteniz niçin önemlidir?

Web siteniz vitrininizdir
Genel bir benzetme yaparsak sokaktaki müşteri vitrine bakarak ilk kararı verir. Olumlu ya da olumsuz. Ziyaretçi web sitenize bakarken, web tasarımı
bu iki durumdan birine onu yönlendirecektir.

Web tasarımı ziyaretçiniz ile ilk randevudur. Ziyaretçiniz, potansiyel müşteriniz sizi web sitenizle tanır, web siteniz ile alışveriş yapmaya karar verir.
Web sitenizin her köşesi sizin başarınız için önemli noktalar taşımaktadır.
Başarılı bir web sitesi; Başarılı bir web sitesi tasarımı ziyaretçisine doğru bilgiyi en kısa ve en kolay yoldan sunan, ziyaretçinin site içerisinde kaybolmadan sörf yapmasını sağlayan görsel grafikleri bilginin önüne geçmeyen sitelerdir.
*Web tasarımında animasyonlar ise hoşluk katan ve bir amaca yönelik olmalıdır.
*Sadece ziyaretçiyi girişte etkilemek için olmamalıdır.

Web tasarımı; internetin gerçek bir fırsat ve kazanç kapısı olduğuna inanan, bu konuda gerekli çabayı göstermekte kararlı firmalar için dikkat etmeleri gereken ilk ve en önemli noktadır.

Web sitesi tasarımı yeterli düzeyde olmayan şirketler internette yaptıkları ölü yatırımlarla başarısız olmaktadırlar.
Sitelerine ziyaretçi kazandıramayan, gelen ziyaretçiye gerekli bilgileri veremeyen içerisindeki bilgileri taze bulundurmayan milyonlarca web sitesi internet çöplüğünü oluşturmaktadır.

Web tasarımının gerçek önemini fark etmeyen bu şirketlerden olmamak için doğru web tasarım çözümünü kullanmalısınız.

Web Sitesi Hazırlarken İş Stratejisi

Birçok firma başarısını web sitesine olan ziyaret sayısı ile ölçer. Hâlbuki gerçek başarı genel olarak belirlenen strateji ile ilgilidir. Web tasarımcıları ile çalışmaya başlamadan önce firma içerisindeki tüm karar birimleri ile her satış ve pazarlama adımında neleri başarmayı hedeflediğinizi belirlemeniz gerekir.

Müşteri
Müşterileriniz kimlerdir? Neye ihtiyaçları var? Hangi sıklıkla alışveriş yapıyorlar? Satın alma kararı verirken ne kadar yardıma ihtiyaç duyuyorlar?

Mal Sunumu
İlk önce hangi ürünleri nasıl sunacak ve göstereceksiniz?

Satış Servisi
Müşterilerinizin soru ve problemlerine satıştan önce ve sonra nasıl cevap vereceksiniz?

Online Satış
Online satmak istiyor musunuz? Yoksa internetten sonradan yapılacak satış için bilgi mi vereceksiniz?

İşlem Geçirme
Siparişler, vergi, teslimat ve ödeme nasıl yapılacaktır? Siparişler tam zamanında nasıl teslim edilecektir?

Gerçekleştirme
Müşteri beklentilerini yönetmeye hazır mısınız? Ne tür bir teslimat servisi düşünüyorsunuz?

Satış Sonrası Hizmetler
Ekstra müşteri desteği verecek misiniz? Müşteriler siparişlerinin kargodaki durumunu takip edebilecekler mi?

Pazarlama Veri Analizi
Satın alma sürecinden ne tip bilgiler edineceksiniz? İşinizi geliştirmek için bu bilgiyi nasıl kullanacaksınız?

Bir Web Sitesinde Olmazsa Olmazlar Neler?

Olmazsa olmazların başında, alan adı (domain name) geliyor. Alan adı, sizin sanal dünyadaki adresiniz. Firmanıza ait alan adını tescil ettirebilmeniz için, Ticari Sicil Gazetesi veya Patent Enstitüsü tarafından onaylanmış Marka Tescil belgesi gerekiyor. www.firmanizinadi.com.tr formatındaki alan adını, yıllık tescil ettirilebilir veya bir ajansı bu iş için yetkilendirebilirsiniz. www.firmanizinadi.comformatındaki alan adları için ise, herhangi bir belge gerekmez ve yıllık 10 dolar civarında tescil ettirilebilir. İkinci olarak yayınlama alanı (hosting) ve e-posta sayılabilir. Aksini istemediğiniz sürece, yayınlama alanı (hosting) hizmeti aldığınız firma, aynı zamanda size e-posta hizmetini de sunar
Web sitenizin olmazsa olmazlarına gelirsek, öncelikle müşterilerinizin sizinle iletişim kurabilecekleri posta, telefon, faks ve e-posta adreslerine mutlaka yer vermelisiniz. Ürün ve hizmetleriniz ile ilgili olabildiğince detaylı bilgilerin yer aldığı bir sayfa ayırmalısınız. Sizi web siteniz üzerinden tanıyacak kişilerin sizi tercih etmesi adına, referanslarınızı ve mümkünse, refere ettiğiniz insanların sizinle ilgili görüşlerine yer vermenizde fayda olacaktır.

Satış Destek Web Tabanlı Müşteri Hizmetlerinde Başarılı Olmanın 10 Sırrı

Etkin müşteri hizmetleri, aslında son derece ulaşılabilir bir hedeftir. Bu tespit, görece sınırlı kaynakları olan şirketler için de geçerlidir. Gereken tek şey, doğru ilke, uygulama ve araçlardır. Aşağıda, Web tabanlı müşteri hizmetlerini başarıya taşıyan 10 özellik sıralanmaktadır:

Web Sitenizin, Müşterileri ‘Dinleyebildiğinden’ Emin Olun.
Her başarılı satış uzmanı, işinin en önemli kısmının, müşterinin üstü kapalı ve açık mesajlarını dinlemek olduğunu bilir. Web siteleri de aynısını yapmalıdır. Üstü açık mesajlar, belli bir bilginin talep edildiği net isteklerdir. Üstü kapalı mesajlar ise herhangi bir içerik türünün bulunmasında zorluk çekildiğini hissettiren sorgulama ya da kullanım biçimleridir. Etkin müşteri hizmetleri, müşterilerden gelebilecek bu iki tür mesaja da kulak verilmesini sağlayacak mekanizma ve/ya da uygulamaların varlığını gerektirir.

Müşterilere İstediklerini Verin
Müşterilerin ne tür bilgiler istediklerini bir kez ‘duyduğunuzda’, bunu onlara vermelisiniz; hem de hemen! Web demek, çabukluk demek. İster, sitenize yeni bilgi ekliyor, isterse gelen mesajlara yanıt veriyor olun, hizmet çözümünüz, hızlı yanıtlama yeteneğinizi daha da ileriye götürmelidir. Bunu, pazarlamacıların sitenize koymak istedikleri bilgileri hızla ekleme işiyle karıştırmayın. Kaliteli müşteri hizmetleri, müşterinin istediği içeriğin hemen sunulmasını gerektirir.

Müşteri hizmetleri kaynaklarının bulunmasını ve kullanımını kolaylaştırın
Harika bir içerik, müşteriler kolaylıkla bulamıyorlarsa pek bir işe yaramaz. Bu yüzden içeriğin, bir Web sitesi yöneticisinin tahminlerine göre değil, kullanıcıların aslında hangi sırayla düşünüp arama yaptıklarını yansıtacak, hiyerarşik “bilgi odacıkları” şeklinde düzenlenmesi gerekir. Aynı zamanda müşterilerin, istedikleri an e-posta kutusuna, canlı sohbete ya da operatöre geri dönebilmelerini sağlamak önemlidir.

Bütün İletişim Kanallarınızı Bütünleştirin
Farklı müşteriler, farklı zamanlarda, farklı iletişim kanallarını kullanırlar. Dolayısıyla, tüm kanallara ilişkin bilgi düzeyinizi artırabilmeniz ve aynı zamanda bu kanallar arasındaki hareketleri izleyebilmeniz önemlidir. Böylece, müşteri size önce e-posta kanalıyla ulaşıp sonra da sizi aradığında, e-posta mesajında anlattıklarını tekrarlamak durumunda kalmaz. Aynı kolaylık, önce telefonla sonra da e-postayla temasa geçen müşteriler için de geçerlidir. Sonuç, daha mutlu müşteriler ve daha hızlı sorun çözümüdür.

’80/20′ Kuralı
Başarılı müşteri hizmetleri, müşteriden gelebileceği düşünülen her sorunun online yanıtlanabilmesini gerektirmez. Müşteri sorularının yüzde 80’inden fazlası, genellikle destek bilgilerinin yalnızca yüzde 20’siyle yanıtlanır. Aslında, araştırmalar, Web tabanlı müşteri hizmetleri uygulaması yapanların, müşterilerden gelen online sorgulamaların yüzde 86’sına, az sayıda ve odaklı bir dizi bilgi dokümanıyla yanıt verebildiklerini göstermektedir. Bir Web tabanlı müşteri hizmetleri çözümüyle işe başlamak, ‘mükemmel’ bir hizmet/destek bilgi tabanı geliştirmekten daha önemlidir. Akıllı şirketler, önce en önemli bilgiyi sunar; zaman içinde buna eklemeler yapar.

Müşterilerinizin Size Not Vermesini Sağlayın
Ölçmediğiniz bir şeyi geliştiremezsiniz. Bu yüzden, kullanıcılara, Web sitenizde buldukları bilgilerin yanı sıra yardım taleplerine yanıt olarak gönderdiğiniz e-posta mesajlarının etkinliğini değerlendirme imkânı vermek önemlidir. Bu geribildirimi kullanarak hiçbir yararı olmayan içeriği hızla ortadan kaldırabilir; böylece, sitenizin müşterileriniz için bir hizmet/destek kaynağı olarak etkinliğini artırabilirsiniz.

Bilgi Tabanınızı Geliştirin
Yalnızca Web tabanlı hizmetlere yönelik bir bilgi tabanı yaratmak, zahmete değer. Öte yandan, müşteriyle etkileşim kurduğunuz kanallardaki (örn. e-posta, İnternet’te sohbet ve telefon) bilgi tabanını geliştirerek yatırımın geri dönüşünü daha da artırabilirsiniz. Örneğin, müşterilerin online sordukları sorulara yanıt almak için kullandıkları bilgi tabanı, aynı zamanda, yeni çağrı merkezi operatörleri tarafından bir bilgi kaynağı olarak kullanılabilir ve operatörlerin, daha kısa sürede daha üretken hale gelmelerini sağlayabilir.

Online Dünyayı Gerçek Dünyaya Bağlayın
Perakendeciler, başka bir deyişle distribütörler ve başka pek çok kanal aracılığıyla satış yapan şirketler için en önemli stratejik zorunluluklardan biri, online operasyonları gerçek dünyadaki faaliyet merkezleriyle bağlantılı hale getirmektir. Ne de olsa çoğu müşteri, bir Web sitesini, dükkana ya da hizmet merkezine gitmeden önce bir ilk inceleme niyetiyle ziyaret eder. Söz konusu bağlantıyı kurmanın en etkili yollarından biri, online hizmet kaynaklarınızda, gerçek dünyadaki faaliyet noktalarınızın bir veritabanını bulundurmak ve bunu aranabilir kılmaktır. Ayrıca, müşterilerinizin istedikleri yere kaybolmadan gidebilmelerini sağlamak amacıyla, harita ve yön tarifleri ile desteklenmiş bir açık adres sunmak da önemlidir.

Barındırılan Uygulamalardan Yararlanın
Şirketlerin, yeni teknolojileri satın alma, uygulama ve yönetme yeteneklerinin kısıtlı olduğu zamanlarda, Web tabanlı hizmet uygulaması yapan pek çok başarılı kuruluş, barındırma modeline yönelmektedir. Bu yaklaşım, yazılım ve donanım için gerekli sermaye yatırımının yanı sıra Web tabanlı müşteri hizmetleri çözümünün uygulanması ve bakımı ile ilgili personel ihtiyacını da azaltır. Barındırılan sistemler, şirketlere, mevcut BT operasyonlarını aksatmadan, Web tabanlı hizmetlerin meyvelerini hızla toplama olanağı sunar.

Teknolojinizle Birlikte Deneyim Satın Alın
Online müşteri hizmetleri teknolojileri, son derece güçlü olabilir. Ama söz konusu teknolojileri sonuna kadar kullanabilmek için, ne yaptığınızı bilmeniz gerekir. Bu yüzden, Web tabanlı hizmetler sunan akıllı kuruluşlar, ihtiyaç duydukları teknolojileri tamamlayacak, müşteri hizmetlerinde deneyimli, güçlü bir kaynak arar. Sektörünüzdeki en iyi uygulamalar, son derece kıymetlidir. Dolayısıyla, bu en iyi uygulamaları şirketinizin online/offline müşteri hizmetleri girişimlerine uyarlayabilecek biriyle iş ortaklığı yapmak daha mantıklıdır.

Bu on basit ilke, başarılı ve kazançlı müşteri hizmetleri ile üstün bir müşteri hizmetleri aracı olarak İnterneti kullanma başarısızlığı arasındaki farkı belirler. Her tür rekabet avantajının önem taşıdığı bir pazarda, Web tabanlı etkin müşteri hizmetleri uygulamalarından faydalanmamayı ancak çok az şirket göze alabilir.

Neden Bir Web Siteniz Olmalı?

Benim işim internet üzerinden sipariş almaya uygun değil. X şirketi milyon dolarlık ihracat gerçekleştiriyor ama hala bir web sitesi yok, demek ki olmadan da oluyormuş. Bir de internet sayfası maliyetiyle mi uğraşacağım, götüreceği getireceğinden fazla görünüyor. Bizim çocuk arkadaşlarıyla bir şeyler yapar… Bu cümlelerden biri veya birkaçı aklınızdan geçiyorsa yanılıyorsunuz. Bir web sitesi öncelikle size küresel çapta erişilebilir kılar. Hayalinizde bile göremeyeceğiniz sayıda, dünyanın hayal bile edemeyeceğiniz yerlerindeki potansiyel müşterilere, ucuz hammadde kaynaklarına, tedarikçilere ulaşmanız ve onların size erişmesi mümkün hale gelir.

Öte yandan internet üzerinden iş yapmayacak, sipariş almayacak, müşteri bulmayacak bile olsanız bir internet sitesine yine de ihtiyacınız olacaktır. İnternet sayfasının, var olan müşterilerinizin size olan güvenini pekiştireceğini unutmayın. Sizce hangi şirket daha güvenilir ve modern bir görünüm verir: İnternet sayfası olan mı olmayan mı? Hiç olan ile olmayan bir olur mu? Hele bir de ihracat yapıyorsanız ve yabancı şirketlerle ilişkileriniz varsa… Size bir web siteniz var mı diye sormayacak, web sitenizin adresini isteyeceklerdir.

Örneğin küçük bir makine imalatçısı, kamudan alacağı destekle hazırlayacağı farklı dillerdeki web sitesi aracılığıyla dünyanın öte yanından hiçbir zaman tahmin etmeyeceği kadar ucuza hammadde ve ara mamul bulabilir, ürettiği makineler için ummadığı yerlerden teklif alabilir.

Hayır, bütün bunlar sadece bir web sitesi kurarak ve beklemeye başlayarak gerçekleşecek şeyler değildir. İnternet dünyasında pasif değil aktif olmanız gerek. Web sitenizi önce arama motorlarına kaydettirmeniz, sizi ilgilendiren sivil toplum örgütlerinin ve kamu kuruluşlarının sitelerini ve oralarda yapılan duyuruları yakından takip etmeniz gerekir. Sadece seyirci olduğunuz ve katılımcı olmadığınız sürece bir web sitesi size maliyet ötesinde bir şey kazandırmayacaktır.

Web Sitesinin Avantajları

İnternet ve mobil komünikasyon çağımızın en büyük iki yeniliğidir. İnternet şu an bilgi paylaşımının ve araştırılmasının en popüler yoludur. Mobil komünikasyon ise kısa haber ve mesajlaşma alanında popülerliğini sürdürmektedir. Bu iki teknolojide kullanım alanlarını günden güne genişletmekte ve popülerlik kazanmaktadır. İnternet mobil komünikasyon sistemlerine göre daha çok veri aktarım becerisine sahiptir. Bunun yanında internet servisleri hem servis veren hem de alan için diğer sistemlere göre çok daha ucuzdur.

» web sitesi sahibi olarak reklam ve pazarlama anlayışınızı geliştirebilirsiniz.
» profesyonel bir web sayfası dizaynı ile firma prestijinizi arttırabilirsiniz.
» sanal ortamda oluşturacağımız showroom ile ürün veya hizmetinizi hedef kitleye en etkili ve görsel yoldan sunabilirsiniz.
» internet sitesi sahibi olursanız 7/24 ulaşılabilir olursunuz.
» çeşitli görsel animasyonlarla ürünlerinizin özelliklerini ön plana çıkarabilirsiniz.
» internet üzerinden kampanyalarınızı daha geniş kitleye kısa sürede duyurabilirsiniz.
» ürün veya hizmetlerinizin içeriği ve de fiyatları hakkında bilgi verebilirsiniz.
» müşterinin size gelmesine gerek kalmadan siz müşteriye ulaşmış olursunuz.
» müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz.
» ürünlerinizi internet sitesi üzerinden pazarlayabilirsiniz (e-ticaret).
» web sayfalarını yazıcıdan çıkartarak broşür olarak müşterilerinize sunabilirsiniz.
» zaman kavramını değiştirebilir websitesi üzerinden az iş gücüyle çok iş yapabilirsin

web tasarım – ticaret kanunu tasarısı

» Yeni Türk Ticaret Kanunu Tasarısı’na göre; kanunun yayınından itibaren 3 ay içinde web sitesi kurmayan, web sitesi olup da gerekli tahsisi yapmayan Anonim Şirket yönetim kurulu üyeleri ve sorumlularına 6 aya kadar hapis cezası verilecek. ADALET Bakanlığı, yarım asırdır yürürlükte bulunan Türk Ticaret Kanunu’nu çağın ihtiyaçlarına göre yeniden düzenliyor.
1514 maddelik yeni Türk Ticaret Kanunu Tasarı taslağı şeffalığa büyük önem veriyor. Bu kapsamda taslağın en ilginç maddesi web sitesi olmayan anonim şirketlerle ilgili. Buna göre; Web sitesini kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren üç ay içinde oluşturmayan, Web sitesi varsa içine gerekli tahsisi yapmayan anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve öteki yetkililere altı aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adli para (günlüğü 15 milyon liradan) cezası verilecek. Web sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koyulmaması halinde de bu kişilere üç aya kadar hapis ve 100 güne kadar adli para cezası verilecek.

Bir cevap yazın