cialis fiyat
https://www.incekalem.com/wp-content/uploads/2020/04/blog-banner.jpg
Instagram hikaye yukarı kaydırmalı link ekleme nasıl yapılır

Instagram hikayelerine nasıl link eklenir? Instagram Story paylaşımına bağlantı nasıl eklenir?

Instagram hikayelerinize nasıl bağlantı linki eklenebileceğinizi çok basit ve net şekilde sizlere aktarmaya çalıştık. Bu yazıyı okuduktan sonra Instagram‘ın belirlediği kurallara uyanlar çok kolay şekilde hikayelere link ekleyebilecektir.

Instagram hikaye yukarı kaydırmalı link ekleme nasıl yapılır
Instagram hikaye, story link ekleme

Instagram hikayelere bağlantı ekleme, paylaşılan hikayeye IGTV veya herhangi bir internet adresine yönlendirme için yukarı kaydırmalı link ekleme işlemidir.  Hikayelerde paylaşım boyutları kısa olduğundan daha uzun video veya paylaşımlarınızı IGTV, Youtube veya istediğiniz başka bir adrese yükleyerek instagram story bölümünde link verebilirsiniz. Instagram tarafından sunulan bu özelliği kullanabilmek için belirlenen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kurallara uyduktan sonra hikaye paylaşımlarınıza link vererek hikayenize bakanları vermiş olduğunuz bağlantı adresine yönlendirebilirsiniz. Örnek: Best Dental İstanbul

Instagram hikaye paylaşımına link nasıl eklenir?

  • Instagram hesabınıza giriş yapın ve hikaye yüklemek için story kısmına tıklayın.
  • Hikayenize fotoğrafınızı eklemeden önce bağlantısını vereceğiniz linki kopyalayın. Aksi durumda hesabınızdan bağlantı çıkışı yapmanızı sağlayacak link ekleme butonunu göremezsiniz. Aktif olmayacaktır. Linkinizi kopyalayıp sonrasında hikayeler kısmını açmanız en sağlıklısı olacaktır.
  • Hikayenize ekleyeceğiniz görseli seçtikten sonra, uygulama ekranının sağ üst tarafında bulunan iç içe geçmiş ataç şeklini göreceksiniz. Ataç ikonu bağlantı eklemenize yarayacak bir ikon dur. İkona tıklayın ve daha önceden kopyalamış olduğunuz bağlantı linkinizi açılan kısma yapıştırın.
  • Yapıştırdıktan sonra uygulama sizi yönlendirecektir. Yapıştırmayı onaylayıp hikaye ekranına döndüğünüzde daha fazlasını görüntüle yani yukarı kaydır özelliği aktif olacaktır.
  • Geriye kalan tek şey hikayenizi normal bir hikaye yayımlıyormuş gibi yayınlamak.

Instagram hikayeye yukarı kaydırmalı link verebilmek için belirli kurallar bulunmaktadır.

Instagram herkesin hikaye yayınlamasına izin verirken “daha fazlasını gör” linki veya yukarı kaydırmalı link için her hesap sahibine izin vermemektedir. Yayınladığınız hikayeye bağlantı vermek için instagram tarafından belirlenen özel durumlara ve kurallara uygun bir hesabınızın olması gerekmektedir.

  • Hesabınız işletme hesabı olmak zorundadır. Hesabınızı seçenekler bölümünden İşletme Profiline Geç butonuna tıklayarak işletme hesabı yapabilirsiniz. Facebook sayfanızı instagram profiliniz ile senkronizasyon ettiğinizde işletme hesabınız onaylanmış olacaktır.
  • Hesabınızın onaylı bir hesap olması gerekiyor. Korkmayın onaylı hesaptan kastımız mavi tikli hesap değil. Telefon ve mail onayından geçmiş bir hesap olmanız yeterli bunun için. Ayrıca iki aşamalı doğrulamayı da aktif etmeniz gerekmektedir.
  • Son olarak en karmaşık ve zor olan kısma geldik. Hesabınızda hikaye yayınlamak için sizi takip eden en az 10,000 takipçi olması gerekmektedir. Takiçi satın alarak 10k takipçi şartını sağlayabilirsiniz ama bizim önerimiz organik yollarla takipçi sayınızı artırmanız. Takipçi satın almanız durumunda ilerde hesabınıza mavi tik almak isterseniz sorunla karşılaşabilirsiniz. Hesabınızı bu adım içinde uygun hale getirdiyseniz artık hikayenize bağlantı vermek için tüm kuralları başarıyla geçmişsiniz demektir.

Fakat hesabınız instagram tarafından belirlenen bu kurallara uygun değilse maalesef hikayelerinize bağlantı ekleyemez, daha fazlasını görmek için yukarı kaydırmalı link veremezsiniz.

Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı hizmeti almak için bizi arayın.